8 Şubat 2017 Çarşamba

YATAKTAN SOKAĞA PİJAMA ŞIKLIĞI

İlk gördüğümde bu trend beni ilkokul yıllarıma taşıdı. Beden dersine annemden gizli en sevdiğim pijamalarımı götürdüm diye az mı laf işitmiştim. Bir de son ders olması sebebiyle eve pijamalarla gitmeye karar vermem. Ahh o özgüvenim:) 
Annemin okulun kapısında beni ilk gördüğündeki yüz ifadesiiii. Diğer velilerin 'aaaaa çocuk okula pijamayla gelmiş' şaşkınlığı. Tuvalette tekrar okul formamı giydiğim günü hiç unutamam.

 Üzerinden en az 20 yıl geçti. Ne oldu işte tüm dünya benim lafıma geldi :)
Kendinizi neyin içinde mutlu ve rahat hissediyorsanız sizden daha şık ve güzeli yok o an için!Son yılların modası sadece özgüven diyebiliriz aslında. Asla olmaz, yok daha neler dediğimiz herşeyi şimdi göğsümüzü gere gere giymiyor muyuz ? Hadiii bir düşünelim. Sokağa terlikle çıkılmaz derken, damat bohçasına konan terliklerin türevini zenginlik ve moda göstergesi olarak seve seve giymiyor muyuz kızlar? Ya da sadece spor kıyafetlerle giyildiğini düşündüğümüz sneakers ayakkabıları etek ve klasik parçalarla nasıl da güzel kombinler olduk.

 Şimdi de sadece yatarken giyileceğini düşündüğümüz pijamalarla sokaklarda boy gösteriyoruz. 
Kısaca artık neyin içinde rahat ve mutluysak moda o bizim için. Yurt dışında kısa sürede benimsenen pijama trendi Türkiye' de nasıl karşılanır bilinmez. Fakat moda haftalarında ya da trend takipçilerinin yoğun olduğu mekanlarda pijama takımlarıyla karşılaşmaya hazır olun. Gucci' nin tüylü terlikleri, topuklu stilettolar, dolgu topuklar... Pijama ile sokakta yürüyecek özgüvene sahipseniz ayakkabı tercihinize kimse söz söyleyemez :)Sevgiler :)


Hiç yorum yok: