25 Temmuz 2016 Pazartesi

KIBRIS BU YIL ÇOK MODA !

Vizesiz tatil seçenekleri arasında gerek ülkemizin yavru vatanı olması gerekse konumunun yakınlığı nedeniyle her zaman üst sıralarda yer alan Kıbrıs, son yılların en popüler tatil bölgeleri arasındaki yerini koruyor. Yurtdışı turu yapıp vizesi, seyahat sigortası, evrakları, ulaşımı, maliyeti ile uğraşmak yerine Kıbrıs'ta tatil yapmak hem daha ekonomik! 
Dünya çapındaki tesisleriyle Las Vegas otelleri ile yarışacak düzeyde lüks ve konforlu otellere sahip olan Kıbrıs otel alternatifleriyle de çok cazip olan bir tatil yeri. Doğa ile iç içe olabileceğiniz manzaraları, dağları, koyları ve eğlencenin tadına doyamayacağınız tesisleri ile Kıbrıs 2016 yazında dolu dolu tatil yapılacak yerlerden. 


Peki Kıbrıs'ta gezilecek yerler nereler? Birkaç rotayı sizinle paylaşmak istiyoruz:

Akdeniz'in masmavi sularıyla çevrelenen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne, Magosa ve Lefkoşa'dan oluşuyor. Bizanslılar tarafından yapılan Girne Kalesi, Gazimağusa'da bulunan ve Akdeniz'deki en güzel gotik kiliselerden biri olan St. Nicholas Katedrali'nin camiye çevrilmiş hali olan Lala Mustafa Paşa Camii ve St. Hilarion Kalesi Kıbrıs tatili sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor


Dünyaca ünlü Othello Kalesi, Bellapais Manastırı, Salamis Harabeleri, Beş Parkmak Dağları Kıbrıs için turistik ve önemli olan noktalardır.

Hiç yorum yok: