28 Eylül 2015 Pazartesi

Sihirli Stiletto !

Stiletto’lar artık biz kadınlar için vazgeçilmez oldu . Bu sezonda dünyaca ünlü ayakkabı tasarımcıları topuk boylarını 15 cm’ye kadar yükseltti. Bu ayakkabıları giydiğinizde boyunuz bir anda 15 cm uzuyor! Bu harika değil mi?
Aslında gerçek şu ki, bu topuk boyları bütün bir günü üzerinde geçirmek için değil veya yürümek için de değil! Bir stiletto’nun sırrı, topuğu doğru yere koymaktan geçer. Topuğun yeri, aşağıda ya da yukarıda olursa rahatsızlık hisseder, çabuk yorulursunuz, çünkü topuğun tam vücut ağırlığını taşıma noktasında olması gerekiyor. Tasarımcıları stiletto boylarını yükseltirken, tabanına gizli bir platform yerleştirerek, rahatsızlığı biraz daha azaltıyorlar.Herşeye rağmen biz kadınlar için Stiletto’ların yeri ayrıdır. Onlar sadece bir ayakkabı modeli değil, cesaret ve yetenek göstergesidir. Oldukça rahatsız eden, yürümesi zor olsa da , stiletto ayakkabılar 1950’lerden bu yana zarafet ve dişiliği timsal etti. 
Gene de siz siz olun aşağıdakilere dikkat edin :
- Omuzlarınızı geride tutun ve dik durun. 
- Ayağınızı dik olarak öne uzatın ve önce tabanınızın, sonra topuğunuzun yere değdiğini hissedin. 
- Ağırlığınızı dengeli bırakın. 
- Kalçanızın küçük hareketlerle salınmasına izin verin. Bu belinize yaptığınız baskıyı azaltır.


Bu kısa makaleyi yazmamı teşvik eden aslında  burada gördüğüm nefis modeller ve stiletto kampanyası oldu. Dilerim siz de keyifli zaman geçirirsiniz.

Keyifli alışverişler, tüm gözler sizde olması dileği ile….Hiç yorum yok: