8 Ocak 2014 Çarşamba

Sokak Modasında Spor Ayakkabı ( Nike ) Çılgınlığı !

Son zamanlarda sokak modası demek ' aykırı kombin ' anlamına gelir oldu. Önceden ' yok artık daha neler ! ' dediğimiz kombinler şimdilerde karşımıza trend başlığı altında çıkıyor.
 Biz bloggerlar tabii ki  haberdar etmek için tüm yenilikleri sizlerle paylaşıyoruz. Fakat bu bizim hepsini beğendiğimiz ya da uygulayacağımız anlamına gelmiyor. Ya da bu en azından benim için böyle...
Geçtiğimiz sezon topuklu ayakkabıların içerisine renkli şoset çorap trendi başlamıştı. Yurdum insanı giyse kıro olur, varoş olur... Bir moda haftasında giyildiğinde akan sular duruyor. Waoooowww kombine bak !

Buna benzer daha bir sürü örnek... OFF OFFF... Anlayacağınız ben bu trendler konusunda bu aralar çok bir dertliyim.

Ben üzerime düşeni yapıp sizi yine bilgilendiriyorum. Yapmak ya da yapmamak tercih meselesi...
Tamam yakıştırana lafım yok. Ama...(aaaaaa ) sırf moda diye eğreti  kombinler yapmayalım lütfen !
Şu aralar trend süslü püslü giyinip ( tütü etekler, kalem etekler, uzun paltolar ) altına Nike airmax  spor ayakkabı giymek. Peki bence bu trend nasıl ortaya çıktı ?
İlk giyenin kim olduğunu bilmiyorum. Ama bu kombini ikinci giyenin hakkında bir tahminim var !
Süslü püslü bir hatun, ayağında topuklu ayakkabıları ile bir davete katılır. Uzun süre ayakta kaldığı için ayakkabıları ayağını vurur. ( Malum topuklu ayakkabı eziyeti ) O da gecenin sonunda daha fazla acı çekmemek için arabasına gider ve  gündüz spordan kalma ayakkabılarını topuklularıyla değiştirir.
Bunu gören akıllı da bunun trend olduğunu düşünüp aynı kombini  ertesi gün kopyalar.İşte bu kadar :)

Bu aykırı kombin beni ilkokul dönemlerime götürdü. Annesi fazla ilgilenmeyen çocuklar okul kıyafetinin altına alakasız spor ayakkabılar giyerek gelirlerdi okula. Öğretmende onları akşama kadar tahtanın önünde bekletirdiiii... Öğretmenimize  hak veriyorummm bak bu trend sonrası ! Belki her öğretmen aynı hassasiyeti gösterse böyle bir moda akımı da ortaya çıkmayacaktı :)

Kısacası ben sevmedim, sevmeyi de düşünmüyorum. Risk sınırındaki bu kombin için daha fazla risk almak istemiyorsanız sizden öncekilere yine de bir göz atın. Sevgiyle kalın...
1 yorum:

kontes dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.