15 Şubat 2012 Çarşamba

Yüzümüzü gülümseten tasarımları ile Ayça Sytmen;

Alışılmışın dışında, eğlenceli tasarımları ile aksesuar dünyasına renk getiren Ayça Sytmen ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.
 Tabii siz takipçilerimi de unutmadım :) AYÇA SYTMEN' ın tasarımlarından biri bu hafta içerisinde yapacağım  çekiliş sonucunda  bir takipçime HEDİYE !1. Hakkınızda biraz bilgi verir misiniz ?

1970 yılında Ankarada doğdum. Babamın görevi nedeniyle çocuklukyıllarım Londra ve New Yorkda geçti . Ted Ankara Kolejinden menzunoldukdan sonra 1 yıla yakın bir süre Mısır'daki Kahire AmerikanÜniversitesi'ne devam ettim .Daha sonra ODTÜ İngiliz DiliEdebiyatı ve Öğretmenliği bölümünü bitirdim3 yıl Ram DışTicaret'te tekstil bölümünde  satış  temsilcisi olarakçalıştım. Daha sonra 3 yıl boyunca  birkaç tekstilacentasında müşteri temsilciliği yaptım .   Aksesuvartasarımına 98 yılında basladım. Aynı zamanda bir süre BilgiEğitim'de yetişkinlere yönelik olarak İngilizce conversationdersleri verdim.  Eşim Danimarkalı ve  7 yasında ikiz çocuklarım var.

2. Takı tasarlamaya nasıl başladınız?

 Aksesuar tasarimina  tesaduf uzerinebasladim. Once yurtdisindan aksesuar getirip butiklere 
veriyordum daha sonra devaluasyonolunca  maliyetler cok yukseldi.Bu fiyatlara bu mallar satilmazdusuncesiyle  kendim taki  tasarlamaya basladim ve bu konuda yetenegimin
  oldugumu fark ettim.


3.Takı tasarlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Bende ilk once takiyla basladim tasarima ancak zaman icinde baskakonular da ilgimi cekmeye basladi. Koldugmesi benim cok kullandigimbir aksesuardir ve profesyonel hayatta bayan icin kullanilabileceken asil aksesuardir bence. Ben de daha feminen koldugmeleritasarlayarak bir erkek aksesuarini bayanlarin hayatina sokmayacalistim. Bu arada Bilsar  icin koldugmesi ilebirlikde satilan gomlekler tasarladim.

Daha sonra hediye kartıda tasarlamaya basladım .Sevdiklerimehediye verirken hediye paketinin yanına istediğim gibi bir kartbulamıyordum. Basta kendim icin kart tasarlamaya basladim .Sonra iskendiliginden piyasasini yaratti ve islerimden biri haline geldi.

4.Takipçilerimiz ürünlerinizi nerelerden temin edebilir ?

Tasarimlarima  Bilstore Kanyondan , IKSV  Tasarim  Magazasindan ,  La Mariquitadan ,Yirmibirmetrakareden (Bursa ) ve  zaman zaman cesitli  internet satis  kanallarindan ulasabilirler. Bu arada Facebookdaki Ayca Sytmen Design  sayfasindan da gelismeleri takip edebilirler. 

Ayça Sytmen' ın birbirinden özel tasarımlarından sadece birkaçı...

2 yorum:

deniz eser dedi ki...

bayıldım kiii amaa ben bunlaraaaa

esma ulur dedi ki...

hediye çekilişi ne zaman başlasınnnnn. heyecan yaptımm :)