16 Ocak 2012 Pazartesi

Kar yağışı & Ulaşım çilesi

Bir kaç gündür televizyonlarda yapılan kar uyarılarını anlaşılan hiç kimse ciddiye almamış. Hatta ve hatta ibb ve hazırlıklarını tam olarak yaptığını söyleyen AKOM bile...
Trafik kazalarının önüne geçmek için, olumsuz hava koşullarında insanları toplu taşıma araçlarına yönlendirirler. Ben de bugün bir arkadaşımla bu çağrılara uyarak metrobüs kullandım daha doğrusu pardon kullanamadım sadece heves ettim diyelim.

Kar yağışının başladığı ilk saatlerde bindik metrobüse. Biraz kar yağmaya başladı metrobüs şoförü amcamızdan gelen ses ' metrobüsü boşaltıyoruuuuuzzz...'  Aaaaaaa nasıl yaaa o nedenmiş Boğaz köprüsünün üzerinde bu karda ne yapacağız biz ? Yakın zaten Zincirlikuyu' ya burdan yürüyerek gideceksiniz.  Hadiiiiiii canımmmm ben bunu bugüne kadar nasıl düşünemedim cık cıkkk ... ! ( bu kadar yakın mesafeye toplu taşıma kullanmamız ayıp zaten di mi aaaa.. :)
Neyseeee tabii bizim insanımız bu çağrıya ne yapar? Hemen laf söz dinler bir baktım herkes yavaştan başladı inmeye, kar altında, çamur içinde ana yollarda başladı yürümeye... Hayatta inmem dediysekteee biz de bir süre bekledikten sonra metrobüs kaymaya başlayınca hadi inelim bariiii dedik.  Başladık yürümeye...  Yaklaşık bir yarım saat kadar yürüdükten sonra  Zincirlikuyu' ya geldik.. Çile bitti miiiii ? Tabii kiiiiiii HAYIR ! Neymiş o metrobüs yokmuş, seferler iptal edilmiş. Dedik taksiye binelim taksi yok, otobüse binelim otobüs yok. Trafik zaten felç... Hadi bir çıkar yol bulalımmmm ? Neyse...
Ne yaptık ettik  normalde yarım saatte gittiğimiz yolu dört saatte giderek evimlerimize ulaştık...


Şimdi gel de çıldırmaaaaaaaaaa !
Çok merak ettiğim bir şey var hatta birkaç şey var. Bu kadar kar yağışında metrobüsler nasıl çalışmaz nasıl bu kadar rezillik yaşanabilir. Ya da madem bu kadar ciddi bir kar yağışı bekleniyordu neden tedbir alınmadı, neden tuzlama yapılmadı hatta ortada neden bir tuzlama aracı bile yoktu ? Bu kadar duyurunun, bu kadar yaygaranın nedeni insanların kartopu oynamak için eldivenlerini hazırlaması için miydi ???
 O an arkadaşımla gülüp eğlenmeye çalışsakta,yaşadığımız sıkıntıları ciddiye almamaya çalışsakta gerçekten  yaşanılanlar Türkiye için çok trajikomik... Umarım bugün yaşanılanlar herkese ders olur ve tekrar aynı rezillikler yaşanmaz.

                                        
                                                Zincirlikuyu yollarında...


 Bu insancıkların hepsi belki metrobüs gelir diye bir umut bekliyor. Ama bilmiyorlardı ki metrobüs hiç bir zaman gelmeyecek !


Evimize ulaşmak için farklı yollar denerken yolumuz Mecidiyeköy metrobüs durağına da uğradı. Burda ki insanların hepsi Zincirlikuyu' da yaşanılan rezaletten habersiz metrobüs bekliyorlardı. Belki içlerinde inatla metrobüse binmek isteyen varsa o şuanda da hala bekliyor olabilir :)


                 Bu fotoğraflarda bu sıkıntıları yaşamadan önce ki benim kar sevinciiiiiiiim

Lütfen güneş gözlüğüme dikkat :))Not: Yola çıkmadan önce telefonda konuştuğum sevgili sevgilim Fatih Açık şöyle söyledi:
Merak etme aşkım eğer yolda mahsur kalırsan seni bizim inşaatın dozerleriyle gelip kurtarırım. Yolda mahsur kaldım. Ne gelen var ne gideeeeenn.... Aradım mahsur kaldım hadi geeeeel. Fatih Açık yanıt verir: Aşkımm trafik kilit ben nasıl geleceğim yanınaaaaaa.
 Kendine blogumdan teşekkürü borç bilirim  ama gelmiş kadar oldun diyemeyeceğim kusura bakma :))

1 yorum:

GÜZEL KAYNANA dedi ki...

ooooooooooyyyyyyyyyyy kıyamam ben sanaaaaa

gelinciğimmmm <3