16 Mayıs 2011 Pazartesi

Tulum ve şalvarları kim, nasıl giymeli ?

Bu sezon da tulum ve şalvarlar çok moda. Tek fark bu sezon tulumların daha renkli ve desenli olması.

***Peki kim, nasıl giymeli ?

Tulumun kısayı daha kısa, uzunu daha uzun gösterdiğini baştan söylemeliyim. Kusur kapamayı imkansız kılan zor bir kıyafet. Doğru modeli seçtiğinizde, tek parça oluşu sayesinde sizi kombin derdinden kurtarır. Spor ayakkabıyla da, stilettoyla da giyilebilecek kadar nettir.
ARZU KAPROL
Şalvar tulumlar şişman, geniş paçalılar zayıf gösteriyor

Tulum çok kullanışlıdır çünkü bir bütündür. Çalışan kadınlar, giydikleri modelleri birbirine uyduracak vakte sahip değiller ve tek bir parçayla rahat bir şekilde günlerini tamamlamak istiyorlar. Tulum, Arzu Kaprol markasının imzalarından biridir. Krepten ve taşlanmış ipekten tasarladığım modeller var; degaje yakalı ve bol paçalı. Network ve Que için tasarladığımız tulumlar ise ipek-yün, işe giderken giyilebilecek modeller.

Tulum herkese yakışır ama doğru modeli seçerseniz. Bol paçalı tulumların herkeste güzel durduğuna inanıyorum. Şalvar modeller toplu gösteriyor. Dar paçalılar hoş ama bol paçalı olanların rahatlığı ve şıklığı bambaşka. Ayrıca daha zayıf gösteriyor.

DİLEK HANİF
Herkes için uygun değil

Tulum gibi tek parça giysilerin kullanımını konforlu buluyorum. Ben tasarımlarımda dar ve geniş paçalı straplez tulumlara yer vermeyi tercih ettim. Göğüs dekoltesini öne çıkarmayı seviyorum. Üzerilerine ipek kaplar yaparak geceye taşıdım. Ama tulum herkes için değil bacak boyu uzun, baseni geniş olmayan kadınlar için uygun.

ÖZLEM SÜER’E GÖRE HANGİ VÜCUT FORMU NE TİP TULUM GİYMELİ
Küçümenler İçlerinde kaybolacakları bol modeller yerine daha dar, Studio 54 havalı modelleri tercih etmeliler.

Armutlar Marc Jacobs ve Derek Lam bu tip vucutlar için inanılmaz alternatifler yaratmış. Dikkatleri kalçalardan yukarıya doğru dağıtmış ve üst kısma çekmiş.

Uzun boylular Donna Karan ve Jasmine de Milo markalarında bu tipe en uygun tasarımlar dikkatimi çekti. Geniş paçalar, kayıp giden modeller. Diğer vücut tiplerinin içinde yüzeceği bu modeller, uzunlarda şahane durur. Şort tulumlar da çok iyi durur bu tiplerde.

Hiç yorum yok: